Aktualności


Projekt „LUBInclusiON – działania profilaktyczne i usamodzielniające w środowisku lokalnym oraz utworzenie nowych miejsc usług społecznych” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Klub Seniora informacja3

regulamin rekrutacji

formularz zgłoszeniowy

Załącznik nr 1 do Formularza zgłoszeniowego

 

24.12.2022 r. NASZA WIGILIA.

„Maleńka miłość w żłobie śpi
Maleńka miłość przy Matce Świętej
Dziś cała Ziemia i niebo lśni
Dla tej miłości maleńkiej…”

 

23.12.2022 r. Okazuje się, że Anioły chodzą po ziemi (tylko skrzydła chowają pod kurtkami)…. Dziękujemy bardzo Pani Marcie i Arkadiuszowi, za Waszą przyczyną mamy najpiękniejszą choinkę, Naprawdę robi ogromne wrażenie. Choinka pachnąca lasem i jak co roku po uroczystej Wigilii kolędowanie. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

21.12.2022 r. Spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Pani Anna Trzos-Mularczyk, wraz z Klubem Młodych Cogito po raz kolejny obdarowali Mieszkańców „Betanii” spersonalizowanymi prezentami. Akcja zaczęła się jeszcze w październiku. Mieszkańcy pisali, jaki prezent chcą otrzymać od św. Mikołaja, lista trafiła do Cogito i 21.12 dzieci przyszły do nas z kolędą, częścią artystyczną przygotowaną pod czujnym okiem Pani Joanny Sawy i z ogromnymi prezentami. Poniżej fotorelacja, obejrzyjcie sami jak to wszystko wyglądało.

 

18.12.2022 r. Niedawno miało miejsce w Naszym Domu wyjątkowe spotkanie ,dzięki Pani Aleksandrze Borzęckiej która prowadzi akcję pt ,,List do Świętego Mikołaja”. Aleksandra Borzęcka prowadzi Fundację Strefa Dorastania. Jej działania koncentrują się w lubelskiej dzielnicy Kośminek. Akcja organizuje co roku ,a zadowolenie Naszych Kochanych Mieszkańców z roku na rok coraz większe. DZIĘKUJEMY! Na umieszczonych zdjęciach widać zadowolonych Mieszkańców i sympatyczne osóbki czyli Alę i Aleksa.

 

09.12.2022 r. Kolejne piękne popołudnie, a dziś dodatkowo wyjątkowa okazja. Pan Wiesław, nasz wspaniały artysta ma imieniny! Panie Wiesławie wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia i oczywiście dziękujemy za Pana muzykę i wszystkie wspólnie spędzone piątki. Wszystkiego najlepszego!!

 

06.12.2022 r. Ufff udało się!! Opłacało się czekać, z dalekiej Laponii dotarł do nas Święty Mikołaj. Wszyscy dostali prezenty, były też rózgi wierszyki i piosenki. Było naprawdę wesoło i przyjemnie.

 

30.11.2022 r. W dniu dzisiejszym odbyła się w Naszym Domu zabawa Andrzejkowa
na wesoło!!! A jak wszyscy dobrze wiemy, Andrzejki to przecież czas na wróżby. I to właśnie wtedy, jest najlepszy czas aby sprawdzić co nas czeka w przyszłości . Liczne wróżby, konkursy, zabawa, i wspólne śpiewanie piosenek ,dostarczyły wielu przeżyć, uśmiechu i pozytywnych emocji. Na koniec czekał na Nas słodki poczęstunek.

Pamiętajmy jednak że wróżba to zabawa, i nie należy traktować jej poważnie. Aczkolwiek
nie jest wykluczone, że może się spełnić.

 

29.11.2022 r. Kaplica Trójcy Świętej jest jednym z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. A mamy ją w Lublinie. Doskonałe zespolenie gotyckiej architektury z bizantyńsko-ruską polichromią wnętrza czyni z niej zabytek unikatowy w skali międzynarodowej. My dzisiaj postanowiliśmy odwiedzić Kaplicę, ale też drugie piętro Zamku, (podczas naszej ostatniej wizyty było zamknięte)gdzie po prawej stronie wiszą obrazy i sztuka współczesna a po lewej stronie wystawa malarska znamienitych artystów z Janem Matejką na czele, naturalnie zachwyca obraz Unia Lubelska 1869r.

 

18.11.2022 r. Księga Umarłych, amulety czy sarkofag – takie artefakty oglądaliśmy dziś w Muzeum Narodowym w Lublinie. Wystawa pt ” Magia Starożytnego Egiptu” zrobiła na nas ogromne wrażenie. Była to niezapomniana podróż w czasy Faraonów, piramid i skarabeuszy. Nie mogliśmy również sobie odmówić obejrzenia, innych stałych wystaw na Zamku Lubelskim. Jednym słowem był to niezwykły i bardzo udany dzień.

 

10.11.2022 r. Kolejne fantastyczne zajęcia za nami. Dino, Emma i Megi z Wami nie ma nudy. Dziękujemy serdecznie! Pani Wioletta Rycaj Lewandowska, właścicielka tych psów – terapeutów, zorganizowała nam, jak zwykle wspaniale czas z czworonogimi przyjaciółmi
a wszystko za sprawą Fundacji Dr Clowna.

 

11.11.2022 r.  wypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To szczególny dzień, który przypomina Polakom o zaborach i trudnej drodze do wolności. My również
w Naszym Domu przeżywaliśmy te doniosłe wydarzenie. Nie brakowało patriotycznych pieśni i wierszy ale również wzruszeń. Wiwat Niepodległa Polska !!

 

08.11.2022 r.  Za nami oryginalny występ artystyczny dzięki Pani Barbara Księska Niesamowite emocje, energia , muzyka. Cały pokaz dostarczał nam Wszystkim cudownych przeżyć i wrażeń. Najpierw obiecane led show a później dźwięki prosto z „indiańskiej wioski”………
Bardzo dziękujem!

 

07.10.2022 r. Dzisiaj było troszkę jak w bajce. Odwiedzili nas leśni przyjaciele, skrzaty jesienne i nawet wróżki leśne, zerknijcie sami………

Nie pytaj drzew przydrożnych,
Dokąd mamy iść
Nie pytaj czemu spada
Pod twe Stopy liść
Nie pytaj czemu smutek
Tak dojrzewa w nas
Odpowiedź przecież znasz,
Upływa czas…..

 

06.10.2022 r. Jesień jest bardzo wdzięczna, jeśli chodzi o ozdoby, zatem w naszym domu praca wre od samego rana. Pozdrawiamy

 

06.10.2022 r. Korzystając z przepięknej, jesiennej aury, wybraliśmy się na spacer
w poszukiwaniu babiego lata na Starym Mieście. Poszukiwaliśmy również lubelskich koziołków. Odnaleźliśmy Kazika i Onufrego….może ktoś podpowie, gdzie szukać pozostałych? Nie dotykaliśmy też „Kamienia Nieszczęścia”

 

03.10.2022 r. Anioły, aniołki… Towarzyszyły nam w ciągu dnia nieustannie. Z racji że wczoraj był ich dzień, postanowiliśmy i my się troszeczkę przed nimi ukłonić. Były składane, były malowane, były wiersze o Nich recytowane. Bo przecież każdy z nas, ma swojego ANIOŁA STRÓŻA, który się o nas troszczy….Zobaczcie Nasze dzisiejsze Anioły.

 

01.10.2022 r.  Za nami lato, wkroczyliśmy w złocistą jesień . A jeszcze niedawno żegnając lato, bawiliśmy się klawo z cudownymi ludźmi z DPSu Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie.
Były śpiewy, zabawy, wszystko z humorem i na wesoło. Warto wracać do takich chwil…………

 

Dnia 9 września 2022 r. obchodziliśmy 60 rocznica powstania Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie. Uroczyste obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. biskupa Mieczysława Cisło, w Kościele pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej, ul. Roztocze 1.

Część oficjalną rozpoczęło przywitanie znamienitych gości. Zaproszenie przyjęli m.in. Pani Lucyna Sternik – Skarbnik Miasta Lublin, Pan Albin Mazurek – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW, Radni Miasta Lublin, Pani Joanna Olszewska – Dyrektor Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych, Pani Katarzyna Fus – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, Dyrektorzy i Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Lublinie. Rada i mieszkańcy Dzielnicy Węglin. Jubileusz był okazją do wyróżnienia za wieloletnią wzorową pracę pracowników Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie. Pan Prezydent Krzysztof Żuk, za wzorową i sumienną pracę przyznał Medale i Dyplomy Prezydenta Miasta Lublin, pracownikom Naszego Domu. Uhonorował także Dom Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie Medalem Prezydenta, za zasługi dla Miasta Lublin

 

14.09.2022 r. Przetwory na zimę już gotowe,  kolorowe, zdrowe i do tego tak smacznie wyglądają ….. ehh szkoda tylko, że są z papieru. Nie zabrakło również wesołych strachów na wróble, które pilnują naszych zapasów!  Jednym słowem, to był bardzo pracowity dzień….

 

30.09.2022 r. A popołudniami w niezbyt słoneczne dni… Najlepiej nam razem, przy smacznym ciasteczku , gorącej kawie i herbatce

 

23.09.2022 r. Pierwszy Dzień Jesieni…..Aby przywitać tę uroczą porę roku, wykonaliśmy dekoracje jesienne, niech cieszą oko i wewnątrz Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie.

 

14.09.2022 r. Spotkanie integracyjne pt:”Przywitanie Jesieni” z Mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, którzy mieszkali w „Betanii” po pożarze. Było miło, sympatycznie, powróciły wspomnienia. Było też…pysznie, za „przyczyną dobrości” z grilla ale również, za „przyczyną” Pana Dyrektora Grzegorza Sołtysa,  a właściwie jego smalczyku z dzika. Uwierzcie, że był bardzo dobry

 

18.08.2022 r. Wyjazd nad Zalew Zemborzycki. Przyjemny spacer uwieńczony lodami. Było pysznie.

 

12.08.2022 r. Warsztaty florystyczne a dokładnie to wykonywanie tradycyjnych bukietów, Zioła, kwiaty i inne rośliny, zanoszone do kościoła ku czci Maryi na święto Matki Boskiej Zielnej (15 sierpnia), były symbolicznym dziękczynieniem za plony rolne. 15 sierpnia już niebawem, więc poczyniliśmy małe przymiarki i przygotowania. Zaniesiemy je w poniedziałek do Naszej Kaplicy! Było aromatycznie, a zapach ziół unosił się po caaaałym dom, resztę zobaczcie sami na zdjęciach.

 

31.08.2022 r. Kolejny trening pamięci za nami, nie wiele zabrakło aby pokonać nasz rekord w tworzeniu anagramów, może kolejnym razem się uda. Trzymajcie kciuki

 

25.08.2022 r. Ogród Saski- to tam dzisiaj wybraliśmy się na przyjemny spacer. Pogoda dopisała, pawie chętnie pozowały do zdjęć dobre humory nas nie opuszczały. Dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych i przyjemnych i oczywiście na koniec spaceru były pyszne lody.

 

1 sierpnia 2022 r. Dziś przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wspominamy bohaterów w krótkim programie słowno – muzycznym.
Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. i było jedną z największych akcji zbrojnych podziemia w okupowanej Europie. Przez ponad 2 miesiące toczyły się zacięte walki o wyzwolenie stolicy. Zginęło w nich ponad 150 tys. ludzi.
Chwała bohaterom.

 

07.2022 r. Kulinoterapia – ma różne oblicza, dziś kombinowaliśmy z ziemniakami. Ziemniaczane zawijaski, szaszłyczki ziemniaczane z boczkiem i cebulką….mmm, PYCHA.

 

08.07.2022 r. Ogólnopolskie Spotkania Kowali to impreza cykliczna organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, nas tam oczywiście nie zabrakło również. Podpatrywaliśmy pracę najzdolniejszych, najlepszych i najsilniejszych kowali z Polski jak i z zagranicy. Potem było jeszcze milej, ponieważ zwiedzaliśmy okolicę i degustowaliśmy najsmaczniejsze lody w całym Wojciechowie

 

05.07.2022 r. Dzisiaj się u nas w domu działo …oj działo się!!! Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami Covid – 19, powróciły nasze kochane panie Fryzjerki. Ukłony dla Pani Eweliny Kaszczuk, bo to wszystko dzieje się za jej przyczyną. Pani Ewelina zamyka swój salon fryzjerski, zbiera swoją ekipę, by w ramach wolontariatu, świadczyć swoje usługi. Kolejka do fryzjera nie miała końca!! Wspaniały czas dla naszych pięknych Pań a to wszystko dzięki sympatycznym kobietkom z salonu fryzjerskiego Eve Style Salon Urody, które pracowały non profit dla mieszkańców. Bo przecież najlepiej spożytkowany czas dla kobiety to wizyta u fryzjera. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY

 

28.06.2022r. Kiedy upalnie się robi, to tylko nad wodę. Przyjemny wypad nad Zalew Zemborzycki . Wakacje mamy i my.

 

23.06.2022 r. Dzisiaj w Naszym Domu a dokładnie w ogrodzie, było cudownie z powodu kilku wydarzeń ,gdzie celebrowaliśmy takie uroczystości jak , Dzień Ojca i integracja z uczestnikami z Klubów Seniora ,który się mieści przy naszym Domu Pomocy Społecznej Betania. Oraz drugi Klub Seniora przy Domu Pomocy Spolecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie. Którzy pojawili się w obecności Pani Dyrektor Doroty Poleszak .Nie zabrakło również takich atrakcji jak zabawa pod chmurką, przy akompaniamencie naszego przemiłego Kapelana Księdza Roberta ,który zna się na rzeczy i nie jest gorszy od najlepszych światowych Dj-ów. Ale to nie koniec było dla nas wrażeń! Ponieważ były zabawy,tańce, konkursy i szukanie kwiatu paproci. Oraz serwowane pyszniuuutkieee potrawy z grilla.

 

11.06.2022 r. Dzisiaj na terenie boiska przy ulicy Judyma 1 w Lublinie już po raz 21. odbył się Festyn Osiedlowy – Dzień Węglina. Na którym mieliśmy okazje być, aktywnie spędzać czas i chwalić się naszymi pracami plastycznymi oraz rękodziełem. Pogoda dopisała, humor nam towarzyszył również …Aż żal było wracać do domu.

 

09.06.2022 mieliśmy trzy cudowne wydarzenia, które na długo pozostaną z Nami i już dziś powtarzamy jak było extra, ale do rzeczy…

1.Mieliśmy okazję spotkać się ze znamienitym gościem. Pani Monika Lipińska Wiceprezydent Miasta Lublin odwiedziła nas w ramach Lubelskich Dni Seniora, dostaliśmy cudowny bukiet kwiatów a Pani Prezydent spróbowała nawet sałatki owocowej, którą przygotowaliśmy z…no wlaśnie…

2. Spotkaliśmy się …po dwóch latach…z wolontariuszami … Klubu Młodych Cogito ze Sz.P Nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, z którymi łączy nas szczególna więź i dużo dobrego im zawdzięczamy. Dziękujemy Pani Anna Trzos-Mularczyk. Nie tylko zresztą sałatka owocowa była wspólnym dziełem, ale szyszki i cake popsy…….mniam…a na deser ? wisienka na torcie…

3. Na zakończenie dnia mieliśmy jeszcze okazję wysłuchać przepięknego koncertu w wykonaniu Chóru Inspirante, za „przyczyną” naszej chórzystki Pani Marta Osmulska i to była uczta, tym razem duchowa.

Zapraszam do obejrzenia relacji

 

07.06.2022 r. Dziś w ramach Lubelskich Dni Seniora, odbyło się w naszym Domu, spotkanie z Fundacja Dr Clown Region Lubelszczyzna. Uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy, a to wszystko za sprawą sympatycznej Dr Pirat i Dr Kwiatek oraz oczywiście magicznych sztuczek w ich wykonaniu. Dziękujemy za tą chwilę uśmiechu i radości spotkania z Wami zawsze są wspaniałą odskocznią od codzienności !!

 

06.06.2022 r. Dzisiaj braliśmy udział w uroczystej inauguracji Lubelskich Dni Seniora wraz z symbolicznym przekazaniem klucza do bram miasta Seniorom. Myślą przewodnią tego wydarzenia jest włączanie społeczne seniorów, poprzez zachęcanie ich do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy i rozwijania pasji.

Przed nami aktywny tydzień, pełen ciekawych zajęć i spotkań odbywających się w naszym Domu. Tak więc do dzieła !!

 

01.06.2022 r. Dzisiaj uczestniczyliśmy wraz z innymi domami województwa lubelskiego w XXI PIELGRZYMCE ŚRODOWISK POMOCY SPOŁECZNEJ, która odbyła się w tym roku w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Atmosfera jak zawsze była bardzo miła sympatyczna. Było naprawdę wesoło. W tym roku pojechał z Nami Nasz kapelan ks. Robert Wronowski. Spotkaliśmy przyjaciół z innych Domów z Lublina i województwa. Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku za rok!!!

 

31.05.2022 r. Dzisiaj w Naszym Domu odbyły się zajęcia z dogoterapii, które prowadzi u Nas dogoterapeutka pani Violetta Rycaj- Lewandowska, Dogoterapia DIVIO hotelik dla zwierzat. Dogoterapia to nie tylko powrót dawnych radości czerpanych przy kontakcie z psem, ale także odkrycie nowych dla tych osób, które nigdy nie miały możliwości posiadania psa. Przyjemność z odkrywania czegoś nowego może dać poczucie spełnienia i satysfakcji z powodu robienia czegoś dla siebie i własnej samorealizacji.

Zajęcia te odbywają się dzięki Fundacja Dr Clown Region Lubelszczyzna we współpracy z Mars Polska. Poznanie własnych możliwości poprzez udział w nowych aktywnościach może być zupełnie nowym, niespodziewanym doświadczeniem. I co najważniejsze, pies to przecież najlepszy przyjaciel człowieka.

 

26.05.2022 r.  Dzień Matki!
Jest jedno słowo piękniejsze od każdego kwiatka.

Drzemie w nim moc uczuć, a brzmi ono – Matka.

W tym wyjątkowym dniu 26 mają uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki. Piękne piosenki i wiersze towarzyszyły nam od rana. Nie brakowało wzruszeń i miłych wspomnień.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam.

 

12.05.2022 r. Wiosna, wiosna, wiosna ach ty Ty…. Wiosna w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie. Zobaczcie jaka piękna….

 

05.05.2022 r. Majówka! Trochę zimny maj…. Ale jak błysnęło słońce, od razu wyszliśmy do ogrodu i zorganizowaliśmy, majóweczkę. Kuchnia przygotowała pyszności z grilla, towarzystwo uśmiechnięte. Było cudownie .

 

02.05.2022 r. Skansen. Dzisiejszy dzień spędziliśmy na festiwalu twórczości ludowej artystów z Lubelszczyzny „Jawor-u źródeł kultury 2022”, który odbył się w Skansenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Piękne występy, przyjemna pogoda i miłe towarzystwo podopiecznych z zaprzyjaźnionego Domu im. Marki Teresy z Kalkuty. Dziękujemy za wspólną zabawę!!

 

29.04.2022 r. Lublin włączył się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, który obchodzony jest 29 kwietnia. W piątkowe południe na placu Łokietka, tuż przed ratuszem, spotkali się najmłodsi oraz seniorzy, którzy utworzyli Most Pokoleń z wykorzystaniem białych, czerwonych, niebieskich i żółtych kolorów. Byliśmy też i My….

 

14.04.2022 r. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Kęsik Wiceprezesowi Fundacji PGE, za upominki z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, którymi Firma nas obdarowała. Było Nam niezmiernie miło. Dziękujemy!

 

13.04.2022 r. Otrzymaliśmy, kolejny raz prezenty od dzieci z Klubu Młodych Cogito, który istnieje przy Szkole Podstawowej Nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Lublinie Serdecznie dziękujemy Pani Annie Trzos-Mularczyk za zorganizowanie kolejnej akcji, tym razem z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Otrzymaliśmy koszyczki pełne „dobrości”.
Po raz kolejny z wdzięcznością i wzruszeniem najprościej chyba powiedzieć – Dziękujemy!

 

24.03.2022 r. Wybory do Rady Mieszkańców.

Dzisiaj w Naszym Domu, odbyły się wybory do Rady Mieszkańców. Komisja Wyborcza, Dyrekcja oraz Mieszkańcy gratulują kandydatom. U progu nowej kadencji, wszystkim członkom wyłonionych w wyborach do Rady Mieszkańców, życzymy pomyślności w sprawowaniu funkcji, wypełniania zamierzonych planów, oraz wielu dokonań dla dobra wspólnoty.

 

10.03.202r. Z okazji Dnia Mężczyzny życzymy Wam Panowie zbierania z życia tylko najlepszych wrażeń i spełnienia wszystkich marzeń, a uśmiech na twarzy niech Was nigdy nie opuszcza

My wszyscy dziś świętowaliśmy i razem się bawiliśmy, Panie z tej okazji przywdziały nawet wąsy a i prezentów też nie zabrakło!!

Wszystkie dobrego dla Wszystkich !!

 

08.03.2022 r. Dzień Kobiet! Na pewno pojmie tylko ten, co Kochać je umie. Więc Wam, Kochane Kobiety, życzymy szczęścia i radości, mało smutku i dużo miłości od Całego świata.

Wszystkim betańskim Kobietom wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet, życzyli panowie na czele z panem Dyrektorem Grzegorzem Sołtysem.

[Slideshow "08-03-2022" not found]

 

22.02.2022 r. SETNE URODZINY NASZEJ MIESZKANKI PANI ZOSI. Uroczystość zaszczycili znamienici goście tj. Sz.P. Albin Mazurek – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Sz.P. Andrzej Marciniak – Dyrektor Urzdu Stanu Cywilnego, oraz rodzina solenizantki. Sto lat ,tak śpiewamy zwyczajowo każdemu solenizantowi w dzień jego urodzin. Dzisiaj odbyła się niezwykła uroczystość i zaśpiewaliśmy nie sto a ,,dwieście lat!!!” Naszej Kochanej mieszkance, której życzymy dużo zdrowia, pogody ducha oraz następnych 100 lat!

 

14.02.2022 r. WALENTYNKI 2022 ! Dzisiaj się u Nas działo !!! Były śpiewane piosenki o tematyce miłosnej, oczywiście i recytowane wiersze o miłości. Były też odczytywane liściki które mieszkańcy Naszego domu, pisali do siebie przez tydzień przed walentynkami. Nie mogło zabraknąć wróżb i śmiesznych zabaw związanych z dzisiejszym dniem św. Walentego.
A oto fotorelacja, jak dobrze dziś się wszyscy bawiliśmy!!!!

 

21.01.2022 r. Dzisiejszy dzień, zapisał się w Naszym Domu jako bardzo ważna data. Pani Dyrektor Grażyna Zabielska, przeszła na emeryturę. To wielkie wydarzenie, uroczyste pożegnanie z Mieszkańcami i pracownikami miało miejsce w piątek. Pani Dyrektor, odebrała odznaczenia, podziękowania i Medal Prezydenta dla „Zasłużonych dla Miasta Lublin”. Spotkanie było okazją do podziękowania Pani Dyrektor za 10 lat zarządzania Domem, współpracy z personelem oraz bardzo dobrej i aktywnej służby i pracy na rzecz Mieszkańców. Było bardzo miło, dużo wspomnień, wzruszeń i życzeń a Pan Wiesio śpiewał ulubione piosenki Pani Dyrektor.
Dziękujemy za wszystko! Życzymy wielu lat w zdrowiu i spełnianiu marzeń.

 

21.01.2022 r. Dzień Babci i Dzień Dziadka za nami, w kameralnym gronie świętowaliśmy razem te wyjątkowe dni. Dziękujemy w imieniu naszych Mieszkańców za wspaniałe życzenia i laurki nadesłane przez Podstawową nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Lublinie oraz serduszka z czekoladową niespodzianka ze Szkoły Podstawowej Nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Dziękujemy!

 

04.01.2022 r. Karnawałowe tańce z szarfami. Dziś Pani Beata, na muzykoterapii zorganizowała tańce z szarfami. Jesteśmy jeszcze w nastroju po sylwestrowym, karnawałowym zatem ….

 

Get WordPress help, plugins, themes and tips at MachoThemes.com